Подготвени за „италијанската работа“!

Македонската фудбалска репрезентација одлета за Сицилија, каде што во четврток на „Ренцо Барбера“ во Палермо ќе се „судри“ со европскиот шампион Италија во полуфиналето на баражот за Светското првенство во Катар.

Со голема надеж за нов историски успех, момците на селекторот Благоја Милевски, можеби влегуваат како аутсајдери во мечот, но со големо срце и желба за надигрување со најдобрите.

Текстот Подготвени за „италијанската работа“! е превземен од МАКФАКС.