Погба продолжил да ги провоцира навивачите на Вест хем

Пол Погба бил вклучен во конфронтација со навивачите на Вест хем по вчерашната драматична 2:1 победа над Манчестер јунајтед, по што Мајкл Керик морал да го „одвлечка“ во тунелот по крајот на мечот.

Французинот не кажува ништо при заминувањето од „Лондон стадионот“, но провокативниот тон ги налути навивачите на „чеканите“, кои беа разочарани откако пропуштија шанса за реми по промашениот пенал по крајот на регуларните 90 минути.

Погба, заедно со другите играчи на Јунајтед прославуваа лудо по крајот на мечот, и домашните фанови, секако, не беа среќни.

@enrique_murio

Reply to @masongunwoodm8 here it is… check out LINK IN BIO… #TakingCareOfBiz #PerfectMarcJacobs #foryou #goodvibes #Pogba #westham #manu #prem

♬ original sound – enrique_murio

Текстот Погба продолжил да ги провоцира навивачите на Вест хем е превземен од МАКФАКС.