Пожар во ковид-центарот во Тетово

Пожар избувна вечерва во ковид-центарот во болницата во Тетово.

На местото интервенираат пожарните екипи. Засега не се познати причините за пожарот, ниту дали има повредени или жртви.

Текстот Пожар во ковид-центарот во Тетово е превземен од МАКФАКС.