Прекин на меч за селфи со Бруно Фернандеш! Обезбедувањето никаде го нема

Португалија стигна до рутинска 3:0 победа на гостувањето кај Азербејџан во меч од квалификациите за СП 2022, кој во финишот беше одбележан со бизарната сцена – четири фана истрчаа на теренот за да си направат селфи со Бруно Ферандеш додека обезбедувањето го немаше никаде на „Олимпискиот стадион“ во Баку.

Текстот Прекин на меч за селфи со Бруно Фернандеш! Обезбедувањето никаде го нема е превземен од МАКФАКС.