Приведен крадец во Скопје, украденото ќе биде вратено на сопственикот

Полициски службеници од СВР Скопје вчера (29.10.2021) го лишиле од слобода М.М. (19) поради основано сомнение за сторено кривично дело кражба на 13.10.2021 на ул. Костурски херои врз Д.Д. (43).

Според полицијата, извршен е службен разговор и против М.М. ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело по чл. 235 од КЗ, а украденото ќе биде вратено на сопственикот.

Текстот Приведен крадец во Скопје, украденото ќе биде вратено на сопственикот е превземен од МАКФАКС.