Приведен криминалец баран со потерница за пет ипол години затвор

Полицијата денеска приведе криминалец баран со потерница за пет ипол години затвор.

Според информации од МВР, денеска во 12.00 часот на подрачјето на Бит Пазар од страна на полициски службеници од Оперативен тим потраги бил лишен од слобода Е.Ј.(48) од Скопје по наредба од Основен Суд Скопје 1 за издржување на казна затвор од 5 години и 5 месеци во врска со кривично дело по чл.235 ст.1 од КЗ на РСМ.

Во 12,45 часот тој бил спроведен во КПУ Идризово за издржување на казната.

Текстот Приведен криминалец баран со потерница за пет ипол години затвор е превземен од МАКФАКС.