Приведени две лица од тетовско за издржување затворска казна

Вчера во 11.00 часот во Тетово од полициски службеници a врз основа издадена судска наредба од oсновниот суд во Тетово приведен е А.Д.(27) од с.Мала Речица,тетовско. Лицето е предадено во затворот Тетово за издржување на казна затвор.

Полицијата информира и дека во текот на вчерашниот ден во 10.30 часот во Тетово од полициски службенци а врз основа издадена судска наредба од Основен Суд Тетово е приведен Б.Б.(62) од с.Голема Речица,тетовско. Лицето е предадено во КПУ Затвор Тетово за издржување на казна затвор.

Текстот Приведени две лица од тетовско за издржување затворска казна е превземен од МАКФАКС.