Прв работен ден – дали Солскјер му дели лекција на Роналдо?

Иако порано беа соиграчи, сега само еден е шеф! Ова треба да е заклучокот од интересните фотографии што ги објави Манчестер јунајтед по враќањето на Кристијано Роналдо на тренинзите и неговата средба со Оле Гунар Солскјер.

Иако беше блиску до трансфер во лутиот ривал Манчестер сити, 36-годишниот Роналдо се реши да се врати дома, на стадионот каде што почна неговата вистинска фудбалска приказна и веќе в сабота треба да дебитира против Њукасл јунајтед, во меч кој веќе е распродаден.

Фотографијата на која Солскјер со прст му објаснува нешто на Португалецот предизвика огромен број реакции на социјалните мрежи – од тоа дека ова бил моментот кога Кристијано сфатил дека напраивл фатална грешка до тоа дека Солскјер му објаснува оти освојувањето титули веќе не им е приоритет на „ѓаволите“.

„Што овој човек може да му каже на Роналдо“, беше еден од најинтересните коментари.

Ronaldo is back at Manchester United’s training ground with Solskjaer 🔴📸 pic.twitter.com/TafAhSCUDe

— B/R Football (@brfootball) September 7, 2021

Look who’s arrived at Carrington! 😍 @Cristiano 🤝 Ole #MUFC

— Manchester United (@ManUtd) September 7, 2021

Hungry for more 😤#MUFC | @Cristiano pic.twitter.com/2bTHd68wmL

— Manchester United (@ManUtd) September 7, 2021

Текстот Прв работен ден – дали Солскјер му дели лекција на Роналдо? е превземен од МАКФАКС.