Путин останува во изолација

Рускиот претседател, Владимир Путин, се чувствува одлично, но ќе продолжи да работи во самоизолација оваа недела, изјави неговиот портпарол, Дмитриј Песков.

„Се чувствува одлично и продолжува да работи. Сепак, настаните оваа недела главно ќе се одржуваат во режим на видеоконференција“, изјави портпаролот на рускиот претседател за работниот распоред на рускиот претседател.

Путин е во самоизолација пред шест дена поради случаите на Ковид-19 во неговата околина, објави Кремљ. Како што рече тогаш Песков, рускиот претседател е апсолутно здрав и е во изолација од превентивни причини.

Текстот Путин останува во изолација е превземен од МАКФАКС.