Путин: Се остваруваат сите руски планови во Украина

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека нема сомнеж оти, како што рече, специјалната воена операција на Москва во Украина ќе го постигне својот резултат, пренесува руската државна новинска агенција ТАСС.

Путин зборуваше по надгледувањето на годишната воена парада на Црвениот плоштад во Москва по повод победата на Советскиот Сојуз над нацистичка Германија во Втората светска војна.

„Сите наши планови се реализираат. Резултатот ќе биде постигнат – во тоа нема сомнеж“, изјави Путин.

Текстот Путин: Се остваруваат сите руски планови во Украина е превземен од МАКФАКС.