Рагник: Не спаси Де Хеа

aРалф Рангник не е задоволен од играта на Манчестер јунајтед на гостувањето во Норич. „Црвените ѓаволи“ победија со гол од пенал, а во финишот триумфот го одбрани Давид Де Хеа. Шпанецот во Норич, 200.пат во кариерата успеа да не прими гол.

Манчестер јунајтед и на вториот меч под водство на Рагник славеше победа со минимален резултат.

„Им подаривме премногу корнери. Не примивме гол, но и тука не бевме добри во одредени моменти. Не спаси Де Хеа, имавме многу среќа. Уште многу работа не очекува“, рекол Рангник.

Манчестер јунајтед со победата кај Норич се искачија на петтото место на табелата.

Текстот Рагник: Не спаси Де Хеа е превземен од МАКФАКС.