Ракетирана железничката станица во регионот на Днепар

Ракетни напади уништија железничка станица во градот Павлоград во централно-источниот украински регион Днепар, при што загина едно лице, изјави денеска гувернерот Валентин Резниченко.

Тој додаде дека ракетниот удар ги оштетил шините доволно за да се спречи минување на возовите на неодредено време, пренесува „Ројтерс“.

Текстот Ракетирана железничката станица во регионот на Днепар е превземен од МАКФАКС.