Разбојник од Велес истепал полицајци кои го фатиле при кражба

Од страна на велешката полиција синоќа приведен бил А.Д. (20) од Велес, кој бил затекнат при вршење на кражба во куќа на улицата „Ѓорге Органџиев“, а потоа и физички нападнал полициски службеници.

Дваесетгодишникот ги нападнал и им нанел повреди на двајцата полицајци кои го затекнале при кражбата. Тие побарале и лекарска помош во велешката болница.

Од полицијата додаваат дека по целосно документирање на случајот против разбојникот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Текстот Разбојник од Велес истепал полицајци кои го фатиле при кражба е превземен од МАКФАКС.