Роналдо ја запали „Бурџ Халифа“ за роденденот на Георгина

Георгина Родригез, девојката на Кристијано Роналдо, доби неверојатен подарок за 28. роденден откога ѕвездата на Манчестер јунајтед потроши илјадници евра во четвртокот за да го постави нејзиниот лик на славната кула во Дубаи, „Бурџ Халифа“.

Тие беа набљудувачи заедно со нивните деца кога името на Георгина се појави на кулата со порака „Среќен роденден, Гео“. „Вака завршува возбудливиот ден. Без зборови сум. Благодарам, благодарам, благодарам, Кристијано. Не можеш да ме направиш посреќна секој ден“, напиша Георгина на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

Текстот Роналдо ја запали „Бурџ Халифа“ за роденденот на Георгина е превземен од МАКФАКС.