Само во Америка! Навивач јадеше директно од огромна тегла мајонез

Со попуштањето на ковид-ограничувањата и со стартот на колеџ-лигата во американски фудбал навивачите повторно се на трибините на огромните стадиони и ако се смета по ова видео, прават вистински глупости.

Колеџ-фудбалската сезона, позната како „Дјук мајонез класик“, почна со мечот помеѓу Џорџија булдогс и Клемсон тајгерс и во живо пред ТВ-публиката и со охрабрување на присутните навивачот јадеше директно од огромна тегла „дјук мејо“.

Импресивно и малку одвратно.

Инаку, Џорџија победи со 10:3.

😳 Nothing to see here, just a fan scranning a tub of mayo on the big screen…pic.twitter.com/QlzC1Kia15

— The Sportsman (@TheSportsman) September 6, 2021

When it’s Week 1 of College Football 😅 pic.twitter.com/HUBLZi0VNC

— College GameDay (@CollegeGameDay) September 4, 2021

Текстот Само во Америка! Навивач јадеше директно од огромна тегла мајонез е превземен од МАКФАКС.