Симеоне и Тудор ги „осудија“ Јуве на нов пораз!

Кризата во Јувентус продолжува откако на гостувањето кај Хелас Верона кај тимот кој го предводи нивниот поранешен фудбалер и помошник тренер, Игор Тудор доживеаја но потоп, пораз од 2:1 во режија на Џовани Симеоне.

Симеоне, синот на Диего Симеоне, кој во минатиот меч постигна четири гола против Лацио, го матираше Јувентус во првите 14. минути игра – во 11. и во 14. минута за шок на гостите на „Бентегоди“. Во 80. минута, Вестон Меккени втор меч во низа постигна гол за „бјанконерите“, но тоа беше премалку за камбек.

Ова е втор пораз во низа за тимот на Масимилијано Алегри и дури четврти во само 11 кола во шампионатот, со што остануваат на 15 поени, колку што сега имаат и Верона, дури 13 зад лидерите Наполи и Милан, кои имаат и меч помалку.

Графика: Sofascore за Тоспорт.мк

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-33-37475”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Текстот Симеоне и Тудор ги „осудија“ Јуве на нов пораз! е превземен од МАКФАКС.