Скопјанка нападната од манијак на паркинг во Аеродром

37-годишна скопјанка во петокот (10 декември) во полиција пријавила дека околу 22.25 часот на паркинг на подрачјето на општина Аеродром едно лице ја допрело по телото, по што таа влегла во својот автомобил со намера да се заштити.

Додека заминувала од местото на инцидентот, забележала дека лицето почнало да се самозадоволува.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Текстот Скопјанка нападната од манијак на паркинг во Аеродром е превземен од МАКФАКС.