Сончево и топло, на места нестабилно со пороен дожд, температурите до 36 степени

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната од 27 до 36 степени. УВ=8.