Сончево со мала локална облачност

Денеска се очекува сончево време со мала локална облачност. Во раните претпладневни часови по одделни котлини ќе има појава на слаба магла.

Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне од 14 до 20 степени.

Во Скопје, времето ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Максималната температура ќе достигне до 18 степени.

Текстот Сончево со мала локална облачност е превземен од МАКФАКС.