СТРАШЕН НАПАД: Старец (74) извршил незаконски полови дејствија на десетгодишна девојка на улица!

/

Маж (74) е уапсен во Обреновац поради сомнение дека извршил незаконски полови дејствија над девојка (10), која, како што дознаваме, ја нападнал на улица!

Неверојатниот напад се случил на крајот на минатата недела, а осомничениот бил на распит во Основното јавно обвинителство во Обреновац.

-Девојката во доцните попладневни часови стоела на улица кога ненадејно и пришол постар маж. Отпрвин не обрнуваше внимание бидејќи зборуваше на телефон, но мажот наеднаш почна да ја допира и ја бакнува – вели изворот на Курир.

  • После тоа замина, а преплашеното дете некако успеа да ги повика родителите на телефон – објаснува нашиот соговорник.

Според неговите зборови, родителите веднаш дошле да го земат девојчето и отишле во полициска станица. – Уредно пријавиле што се случило и ги кажале деталите, а полицијата многу брзо го идентификувала човекот кој ја нападнал девојката – вели извор на Курир. Лисиците му биле ставени на маж (74) кој не е од Обреновац. – Очигледно дошол да ги посети роднините во овој град. Бил сослушан пред заменик основен обвинител, но решил да се брани молчејќи – наведува соговорникот и додава дека обвинителството побарало притвор за старецот.