Судењето против Камчев за „Плацеви на Водно“ почнува на 16 јули

Судењето против бизнисменот Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацеви на Водно“, ќе почне на 16 јули.

Како што соопшти Кривичниот суд Скопје, обвинителниот акт за предметот е одобрен во целост, по што е фромиран и кривично – правен предмет.

За почетокот на главната расправа веќе се известени странките во постапката.

Текстот Судењето против Камчев за „Плацеви на Водно“ почнува на 16 јули е превземен од МАКФАКС.