„ТОЛКУ СУМ ДОБРА ВО СЕКСОТ ШТО ДУРИ МУ ГО РАЗНЕСОВ И МОЗОКОТ “: Жена опишува што му направила на сопругот и го донело до катастрофа

/

За некои хронични пациенти, особено за пациенти со срце, сексот може да биде многу опасен. Статистиката вели дека „прекумерното задоволство“ најчесто ги погодува мажите, а таков случај опишал еден пар во популарната емисија на TLC наречена „Sex Sent Me To The ER“ (Поради секс завршив во Ургентниот центар).

Главните протагонисти на оваа приказна се сопружниците Аманда и Крис, чие кратко патување, кое било многу романтично замислено, за малку ќе се претворило во катастрофа. Всушност, тие двајца отишле на патување со сестрата и сопругот на Крис, но самиот почеток навестувал катастрофа… Се испоставило дека парот делел соба, која воопшто не им одговарала бидејќи гледале напред кон повторно „запалување“ на страстите во бракот.

Првиот момент кој се чинеше дека се оставени сами, Аманда и Крис го искористија, а потоа се тргна наопаку. Среде орален секс, додека Аманда се обидувала да му пружи задоволство, Крис почнал да се чувствува „чудно“. Добро познатото задоволство се повеќе потсетуваше на болка и сфати дека нешто не е во ред.

“Додека таа беше долу, наеднаш ми се вртеше вртоглавица и некако дезориентирана. Бев болен, како да возам тобоган, а потоа дојде најлошата болка што некогаш сум ја почувствувал”, изјави Крис во оваа емисија.

Во паника Аманда повикала брза помош.

„Не знаев што да мислам, бев ужасна паника“, рекла Аманда и додала дека кога пристигнала брзата помош и било непријатно да објасни што се случило.

„Бев засрамен, не сакав да навлегувам во многу детали.

Кога парот пристигнал во Ургентниот центар, скенер потврдил дека Крис има мозочна аневризма предизвикана од секс.

„Откако докторот ми кажа дека има аневризма која му пукна во мозокот, за малку ќе умрев. Се ми поминуваше низ глава, не можев да поднесам да го изгубам, ниту нашите деца можеа да останат без татко.

Прашањето кое висеше во воздухот беше – како е можно толку да му се слоши од секс и возбуда? Како што се испостави, Крис имал висок крвен притисок долго време без да знае за тоа.

Лекарите и објасниле на Аманда дека возбудата за време на оралниот секс предизвикува хипертензија, која предизвикала аневризма. И тие рекоа дека Крис има 30 проценти шанси да преживее.

„Тој ги издржа сите напори во војската, а сега сексот ќе го убие“, помина низ нејзината глава.

„Се чувствував ужасно знаејќи дека личноста што ја сакав е во смртна опасност поради мене и моите постапки“, рече Аманда.

За среќа, Крис целосно се опорави по операцијата, а еве што најтешко се опорави …

„Најлошото нешто во моето закрепнување беше тоа што лекарите целосно ми забранија да имам секс“, рече саркастично тој.