Том Хенкс добил лекција кога се појавил мамурен на проба

Кога бил млад, Том Хенкс доцнел на проба за театарска претстава поради мамурлак.

На почетокот на својата кариера ѕвездата на „Форест Гамп“ бил надежен сценски изведувач во театар кога целата дружина задоцнила на проба едно утро по премногу испиени пијалаци претходната вечер.

„Штотуку ја почнавме продукцијата на ‘Хамлет’ и сите имавме проба следниот ден. Целата дружина беше мамурна и исцрпена затоа што бевме на забава претходната вечер“, откри Хенкс во еден поткаст.

„Сите се чувствуваа лошо и се појавија дури во 10 часот. Никој не ги знаеше своите реплики и режисерот Ден Саливан почна да им вика на сите“.

Потоа режисерот ги охрабрил со кус говор: „Имаме три недели да ја кренеме претставата на нозе, а вие не се ни обидувате. Не можам да ја работам мојата работа ако вие момци не си ја работите вашата. Мора да се појавите на време, да го знаете вашиот текст и да имате идеја! Ајде да се одмориме, напијте се кафе. Џвакајте го ако треба. Веднаш излезете од стаклото!“

Но, за идната холивудска ѕвезда и двократен оскаровец – Хенкс, овој разговор вредел многу повеќе бидејќи лекцијата му останала во умот, откри тој во поткастот SmartLess.

Текстот Том Хенкс добил лекција кога се појавил мамурен на проба е превземен од МАКФАКС.