Трејси Елис Рос и Лесли Џордан ќе ги соопштат номинараните за „Оскар“

Трејси Елис Рос се здружува со Лесли Џордан за големото откривање на номинациите за 94. годишно доделување на „Оскарите“.

Рос и Џордан, кој е добитник на „Еми“ за Will & Grace и The Help, ќе бидат домаќини на презентацијата во живо, каде што ќе ги објават номинациите за 23 категории.

Настанот ќе се одржи во вторник, 8 февруари.

Гласањето за овогодинешните номинации заврши во вторник на 1 февруари.

Текстот Трејси Елис Рос и Лесли Џордан ќе ги соопштат номинараните за „Оскар“ е превземен од МАКФАКС.