УХМР: Попладне можни обилни врнежи и поплави

Управата за хидрометеоролошки работи денеска соопшти дека попладнево се можни обилни врнежи проследени со грмотевици, а се најавуваа и можни поплави.

Во некои делови од земјата невремето веќе почнало. Во Крушево и Прилеп врнел град со големина на ореви.

Извор: Zoom. mk