Видал пред некој ден пијан влегуваше во автомобил, сега вози „Фиат Панда“!

Чилеанскиот ветеран Артуро Видал, кој во својата кариера честопати е критикуван за својата страст кон забавите и „распуштениот“ живот, се појави на тренинг на Интер во стара „Фиат Панда“ и прати филозофска порака.

Само пред неколку недели, Видал беше на насловните страници откако во алкохолизирана состојба падна од луксузно возило, но сега тој сакаше да ја покаже својата скромност.

„Среќно доаѓање на тренинг, бидејќи животот ми дал толку можности, но среќен сум со мали работи“, напиша 34-годишниот Видал.

Feliz llegando a entrenar, la vida me ha dado muchas posibilidades, pero sé que soy feliz con las más pequeñas #mipandita 💚🙏🏽💚🙏🏽💚🙏🏽💚 pic.twitter.com/C4ll4ioQSD

— Arturo Vidal (@kingarturo23) October 30, 2021

Vidal drunk as usual 🍺🤦‍♂️ pic.twitter.com/2MfzsXx3qy

— saintjuve (@saintjuve) October 5, 2021

Текстот Видал пред некој ден пијан влегуваше во автомобил, сега вози „Фиат Панда“! е превземен од МАКФАКС.