ВИДЕО: Пожар во Ковид центарот во Тетово, според првични информации има и жртви!

/

Пожарот во Ковид центарот во Тетово избувна вечерва. Според првичните информации, голем противпожарните екипи се на терен, прават максимални напори да ги изгаснат пожарот. Според првичните информации, во Ковид центарот имало пациенти и имало жртви. Но, повторуваме, овие информации засега не се потврдени од надлежните.