(Видео) Том Круз промовира НФЛ натпревар со клип од „Топ ган: Маверик“

„Супербоул сандеј“ е подоцна во февруари, но тоа не значи дека пред настанот не треба да има реклами со популарни и славни личности. Во очи на финалето на „АФЦ“ 2022, „Си-би-ес спортс“ и Том Круз се здружија за да објават нов клип од Топ ган: Маверик.

59-годишниот актер донесе дополнителна возбуда на утакмицата меѓу „Синсинати бенгалс“ и „Канзас Сити чифс“.

Текстот (Видео) Том Круз промовира НФЛ натпревар со клип од „Топ ган: Маверик“ е превземен од МАКФАКС.