(Видео) Украински војник во моментот на гранатирањето: Мамо, тато, ве сакам

На Твитер се појави видео од украинскиот војник кој им испраќа порака на родителите.

Руските сили истрелаа проектили врз неколку градови во Украина во четвртокот и ги приземјија силите на нејзините јужни брегови. Во текот на утрото на социјалните мрежи се појавија бројни видеа од рускиот напад врз соседната земја.

На бројни истрели се гледаат експлозии и густ црн чад по гранатирањето, а се слушаат и звуци на сирени.

Но, на Твитер сега се појави лична снимка од украинскиот војник кој им кажува на своите родители дека ги сака.

🔺TUGA / Ukrajinski vojnik u trenutku granatiranja poručio: “Mama, tata, volim vas” #UkraineRussiaConflict #BREAKING pic.twitter.com/Uqu2jRvhdP

— Dnevni avaz (@DnevniAvaz) February 25, 2022

Текстот (Видео) Украински војник во моментот на гранатирањето: Мамо, тато, ве сакам е превземен од МАКФАКС.