(Видео) Уништувањето на Мариупол продолжува

Се појавија нови видеа од уништувањето во Мариупол, а нападите на руската армија врз Украина не престануваат.

Како што е прикажано на снимката, бомбардирањето не престанува. Чадот се шири по должината на пристанишниот град, кој Украинците не сакаат да го предадат.

Потсетуваме дека денеска е 27-ми ден од руската инвазија на Украина.

🔺OBJAVLJENE NOVE SNIMKE RAZARANJA / Pogledajte razmjere eksplozije u industrijskoj zoni u #Mariupolju ⤵️ #UkraineRussiaWar #BreakingNews #Mariupol

↘️ Video credit: Reuters pic.twitter.com/Cxdfy7B8Df

— Dnevni avaz (@DnevniAvaz) March 22, 2022

Текстот (Видео) Уништувањето на Мариупол продолжува е превземен од МАКФАКС.