(Видео) Вучиќ одигра пријателски натпревар со американскиот амбасадор Годфри

Српскиот претседател Александар Вучиќ одигра „пријателски натпревар“ во фудбал на маса со американскиот амбасадор Ентони Годфри во Државниот центар за податоци во Крагуевац.

Видеото го објави Вучиќ на својот Инстаграм профил.

„ Сините секогаш ги победуваа црвените! Пријателски натпревар „против“ американскиот амбасадор Ентони Годфри“, напиша Вучиќ под објавеното видео.

Текстот (Видео) Вучиќ одигра пријателски натпревар со американскиот амбасадор Годфри е превземен од МАКФАКС.