Винисиус и Бензема со луд пресврт ги средија „лилјаците“ за 2 минути

За само две минути во финишот ѕвездите на Реал Мадрид – Карим Бензема и Винисиус Жуниор му ја донесоа на Крaлскиот клуб новата победа, овојпат на „Местаља“ против Валенсија – 1:2.

Валенсија стигна до предност на мечот со голот на Дуро во 66. минута. Овој резултат беше актуелен се до 86 минута. Тогаш најпрво Винисиус на асистенција на францускиот колега од нападот израмни на 1-1, а само 2 минути подоцна, епилогот беше ист, само улогите беа сменети за целосен пресврт и победа на гостите од 2:1.

Со тоа Реал ја оствари и четвртата сезонска победа и се уште е без пораз – лидер во Ла Лига со +2 поени пред градскиот ривал Атлетико.

Текстот Винисиус и Бензема со луд пресврт ги средија „лилјаците“ за 2 минути е превземен од МАКФАКС.