Владимир Путин се чувствува добро после примената “бустер” доза

Претседателот на Русија Владимир Путин, кој во неделата прими “бустер” доза од вакцината Спутник се чувствува добро, изјави нeговиот портапарол Кремља Димитриј Песков.

Се чувствува добро, изјавил Песков после вакцинацијата и напоменал дека Претседателот Путин денеска имал вообичаен работен ден.

Текстот Владимир Путин се чувствува добро после примената “бустер” доза е превземен од МАКФАКС.