Во охридско бил оштетен штаб на политичка партија

Штаб на политичка партија бил оштетен во с.Лескоец, охридско соопшти полицијата.

Вчера во 15.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека бил оштетен штаб на политичка партија ул.„Илија Смически“ во с.Лескоец, охридско.

Полициски службеници извршиле увид на местото и се преземаат мерки расчистување на случајот.

Текстот Во охридско бил оштетен штаб на политичка партија е превземен од МАКФАКС.