Загина 40-годишен маж од Стајковци – со автомобил излетал од патот

Четириесетгодишен маж од скоспкото село Стајковци вчера загина во сообраќајна несреќа на улицата „Алија Авдовиќ“.

Според информациите, Г.А. изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

На местото на несреќата возачот им подлегнал на повредите, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Текстот Загина 40-годишен маж од Стајковци – со автомобил излетал од патот е превземен од МАКФАКС.