(ВИДЕО) Му беше ученичка, а нивната љубов беше мета на осуда – сега покажаа како изгледаше нивната свадба од бајките

//

Братот на српската пејачка Теодора Џехверовиќ, Сава (35) со години беше во врска со 15 години помладата девојка Адријана Кадар.

Парот се запознал на училиште каде Сава и предавал француски јазик. По започнување на нивната врска тој заминува од училиштето, а двајцата се наоѓаат на критики од јавноста поради големата разлика во годините и фактот дека Адријана во тоа време е малолетничка.

На нејзиниот 18-ти роденден, Сава ја побарал за жена, а кон средината на минатиот месец тие направија свадба. Роднините и блиските пријатели сметаат дека свадбата и заедничкиот живот е нивната победа по годините поминати низ осуди.

На својот ЈуТјуб канал тие објавија видео и покажаа како изгледале подготовките за свадбата и нивниот најсреќен ден. Воедно Сава ја изненадил Адријана за нејзиниот роденден кој бил на полноќ на денот на свадбата со патување во Санторини како меден месец.

Извор: kurir.mk